Europejski Tydzień Kodowania – 2020

W dniach 10-25 października 2020 r. odbędzie się ósma edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Polscy uczniowie i nauczyciele co roku wykazują bardzo duże zainteresowanie inicjatywą – dwa lata temu Polska, a w ubiegłym roku – już drugie miejsce pod względem przeprowadzonych inicjatyw związanych z programowaniem.

Aby wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania wystarczy zgłosić swoje wydarzenie na stronie www.codeweek.eu/add. Dzięki temu inicjatywa zostanie wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Na organizatorów 1000 pierwszych wydarzeń online czekają nagrody.

Więcej informacji o konkursie i jego zasadach znajdą Państwo na stronie www.koduj.gov.pl. Warto zapoznać się również z udostępnionymi
tam materiałami promocyjnymi (plakaty, grafiki, materiały informacyjne
dla nauczycieli). W opublikowanym artykule „Jak zacząć?”, znajdą Państwo także odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Zachęcam do śledzenia w mediach społecznościowych informacji
o nadchodzących wydarzeniach, na stronach CodeWeek Polska na Facebooku i Instagramie, jak i na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W naszej Placówce zajęcia odbędą się 19-22 października – w czasie lekcji informatyki, w czasie lekcji edukacji z komputerem. Zapraszamy do udziału.