W poszukiwaniu Mikołaja.

Po zeszłorocznych poszukiwaniach Mikołaja, które nie przyniosły rezultatu w tym roku odbyły się dalsze poszukiwania na całej kuli ziemskiej, na wszystkich kontynentach. Z powodu pandemii Mikołaj postanowił spotkać się dziś z uczniami w nietypowy sposób… Przesłał wideo pocztówkę z Hawajów, z pozdrowieniami. Oczywiście nie zapomniał zostawić dla naszych wychowanków słodkich upominków. Więcej na Facebooku

Akcja „Podaruj Uśmiech”

Uczniowie naszej Placówki wraz z rodzicami i wychowawcami wykonali świąteczne kartki w ramach akcji „Podaruj Uśmiech”. Kartki zostały wysłane do chorych dzieci i ich rodzin objętych opieką Fundacji „Pomóż im”. Otrzymaliśmy podziękowania, które skierowane są dla każdego, kto w ten sposób mógł podarować coś drugiej osobie. Facebook Facebook

Akcja BohaterON

W ramach ogólnopolskiej Akcji BohaterON w naszej Placówce odbyły się patriotyczne zajęcia integracyjne pt. „Opowieść o Powstaniu Warszawskim”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Więcej na Facebooku.

Akcja MEN „Szkoła do hymnu”

10 listopada o godz.11.11 uczniowie naszej Placówki wraz z nauczycielami odśpiewali Hymn Polski. W ten sposób uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 Listopad- Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia pt. „Pisk Białego Orła”. Uczniowie swoim występem przypomnieli jak ważnym wydarzeniem jest dla nas Polaków odzyskanie Niepodległości. Więcej na Facebooku.

Akcja MEN „Szkoła pamięta”

Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ramach tej akcji nasi uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w szereg inicjatyw w tym zakresie. Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym …

Akcja MEN „Szkoła pamięta” Read More »

„Cisza czytamy”

To nowy projekt naszej szkoły, który rusza od listopada 2021r.W każdy WTOREK o godzinie 10.00 przerywamy zajęcia na 15 minut i w ciszy czytamy dowolną książkę, którą sami wybierzemy (niedozwolone są podręczniki szkolne i czasopisma). Więcej na Facebooku.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom z całego serca życzymy samorealizacji, wspaniałych chwil na co dzień, dobrego zdrowia, powodzenia w życiu prywatnym oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Społeczność Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Z tej też okazji odbyła się uroczysta akademia. Więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku.

Spotkanie z cyklu „Świat jest piękny”

Tym razem w niezwykłą podróż, do Meksyku, zabrała nas pani Ewa Grams. Podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami, swoją pasją i przygodą, jaką przeżyła podróżując po Meksyku. Jest takie przesłanie Dalajlamy: ,,Raz w roku pojedź w miejsce, w którym nigdy nie byłeś.” – Co Wy na to? Więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku.

Święto drzewa

Dziś – tradycyjnie już o tej porze roku – obchodziliśmy Święto Drzewa. Apel miał na celu rozwijanie u uczniów troski o stan środowiska, kształtowanie odpowiedzialności za niewłaściwe postępowanie wobec przyrody, zachęcanie do akcji i konkursów ekologicznych oraz promowanie recyklingu. Zaprezentowano krótki program artystyczny oraz przedstawiono zrealizowane i zaplanowane na najbliższy czas działania placówki na rzecz …

Święto drzewa Read More »